Cremeren in Amsterdam
Klik hier als u meer wilt weten over begraven.
Is het uw wens of die van uw dierbare om gecremeerd te worden?
Wilt u een crematie regelen in Amsterdam of de omgeving van Amsterdam? In de stad Amsterdam of de nabije omgeving zijn verschillende crematoria.
Er is niet alleen een crematorium in Amsterdam-Oost (crematorium De Nieuwe Ooster) of Amsterdam-West (in Osdorp, crematorium Westgaarde). Ook in Amsterdam-Noord (crematorium De Nieuwe Noorder), Amsterdam-Zuid (crematorium het Crematorion op Zorgvlied) en net buiten Amsterdam zijn crematoria te vinden.
Hieronder is een overzicht met een link op internet naar verschillende crematoria te zien.
Bent u geïnteresseerd in een alternatieve locatie voor een afscheid? Lees dan mijn blog over een afscheid op locatie.
Mogelijk om mee te gaan naar ovenruimte
Weet u dat het mogelijk is om - met een aantal nabestaanden - mee te gaan naar de ovenruimte? Voorheen was de ovenruimte vaak een heel steriele en onpersoonlijke omgeving. Steeds vaker zijn de ruimtes iets vriendelijker ingericht. Wilt u als nabestaande voor een laatste groet mee naar de ovenruimte, dan moet dit meestal wel van tevoren worden aangegeven.
Het crematorium op Zorgvlied (Amsterdam-Zuid) heet het Crematorion. Het Crematorion is buiten gelegen. Daarom is het hier - net als bij een begrafenis - mogelijk om gezamelijk naartoe te lopen.
Asbestemming na een crematie
Een maand na een crematie kunt u beschikken over de as van uw dierbare. Dit is wettelijk bepaald.
Na deze periode kunt u beslissen wat u met de as van uw dierbare wilt doen. U ontvangt hier altijd een brief over van het crematorium. In deze brief kunt u aangeven of u de as wilt ophalen, uitstrooien of laten uitstrooien (op een specifieke plek).
Op een gedenkpark zijn ook vaak plekken voor een urnengraf voor uw dierbare of een columbarium met een nis om de urn in te plaatsen. Hierdoor kunt u toch naar een begraafplaats gaan om te herdenken. Voor een bijzetting kiest u pas op een later tijdstip.
Ook zijn er mogelijkheden om een gedeelte van de as te verwerken in sieraden of andere kunstwerken.
Klik hier voor kostenvoorbeelden van cremeren of begraven in de regio Amsterdam.
Lees ook mijn blog over alternatieven van cremeren, waar momenteel nog onderzoek naar wordt gedaan.
Gedenkparken in de regio Amsterdam
De natuur van gedenkparken is vaak schitterend. Niet alleen staan er vaak oude of bijzondere bomen of planten in deze parken, maar er zijn dikwijls ook bijzondere vogels te spotten.
Medewerkers van gedenkparken organiseren regelmatig open dagen. Zo'n dag geeft u dan een kans om te kijken wat er mogelijk is op een specifieke gedenkpark.
Bijzonder zijn ook de herinneringsdagen die in oktober, november of december of specifiek tijdens Allerzielen (2 november) worden georganiseerd.